O'Learys söker servispersonal

Vi befinner oss i ett expansivt läge där vi genomgår en stor förändring i vår restaurang. Och söker nu fler servicepersonal.

O’Learys söker medarbetare som har passion för mat, dryck, sport och människor

O’Learys är en casual dining restaurang där mat, dryck, sport och stämning alltid är i fokus. Som anställd på O’Learys är du en del av en gemenskap och ett team. Tillsammans stärker och utvecklar vi O’Learys för att ge våra gäster, eller Fans som vi kallar dem, bästa möjliga upplevelse. Din personlighet, din erfarenhet och ditt engagemang är de största tillgångarna för O’Learys som varumärke. Därför söker vi dig som har passion för mat, dryck, sport och människor.

Arbetsuppgifter
Alla är välkomna till O’Learys, alla Fans och möten är unika. Som servispersonal gör du mötena betydelsefulla och minnesvärda. Vi söker dig som är flexibel, har ett öppet sinne, är bra på skapa goda relationer och gillar att jobba som den del av ett team.

Vi söker dig som
Du har minst ett års arbetslivserfarenhet från ett serviceyrke, helst från restaurang/bar, och har kassavana. Du har gymnasieutbildning, talar och skriver svenska obehindrat och har goda kunskaper i engelska.

Sök tjänsten genom att skicka in din ansökan redan idag.

Välkommen med din ansökan!

START: Snarast

OMFATTNING: Heltid/Deltid

ARBETSTIDER: Varierande

PLATS: Alingsås

KONTAKT:  Daniel

O’Learys Bar & Restaurant - är en svensk franchisekedja som grundades 1988 i Göteborg av krögarprofilen Jonas Reinholdsson. Idag finns över 120 restauranger i Sverige, Norge, Danmark, Finland, Spanien, Turkiet, Förenade Arabemiraten, Singapore, Kina och Vietnam. Den totala omsättningen uppgick 2015 till 1,85 miljarder kronor. Som partner till svenska FN-förbundet driver O’Learys CSR-programmet Meal4Meal, vilket hittills har bidragit till 1,4 miljoner skolmåltider i DR Kongo och Etiopien. Under 2014 och 2015 blev O’Learys nominerat som Gasellföretag av Dagens Industri och prisades 2014 som ett av Sveriges superföretag av Veckans Affärer och Bisnode. O’Learys kärnvärden är Fair, Passionate, Proud. Mer information hittar du på www.olearyssportsbar.com

Or, know someone who would be a perfect fit? Let them know!

Sveavägen 168
113 46 Stockholm Directions info@olearys.se +468-545 165 30 View page

O'Learys Abu Dhabi Airport

Food Court T3 at Abu Dhabi Airport
Abu Dhabi Directions abudhabi.airport@olearys.ae View page

O'Learys Al Barsha

Al Barsha
Dubai Directions View page

O'Learys Arlanda Sky City

Sky City
190 60 Stockholm-Arlanda Directions arlanda_skycity@olearys.se View page

O'Learys Arlanda T2

Arlanda Airport, Terminal 2, Airside
Stockholm, Arlanda Directions arlanda_t2@olearys.se View page

O'Learys Arlanda T5

Terminal 5 Departure
190 60 Stockholm-Arlanda Directions arlanda_t5@olearys.se View page

O'Learys Arvika

Kyrkogatan 37
671 31 Arvika Directions arvika@olearys.se View page

O'Learys Avesta

Markustorget 1
774 30 Avesta Directions avesta@olearys.se View page

O'Learys Beijing

B502 Greenport International Business Center No 2 Siwei Boulevard
Beijing Directions View page

O'Learys Bollnäs

Östra Stationsgatan 17
821 42 Bollnäs Directions bollnas@olearys.se View page

O'Learys Borlänge

Borganäsvägen 48
784 33 Borlänge Directions borlange@olearys.se View page

O'Learys Borås

Stationsgatan 16
503 38 Borås Directions boras@olearys.se View page

O'Learys Budapest Airport

Liszt Ferenc International Airport Terminal 2
1185 Budapest Directions budapestairport@olearys.hu View page

O'Learys Caribia

Kongressikuja 1
20540 Turku Helsinki Directions caribia@olearys.fi View page

O'Learys Changi T1

80 Airport Boulevard #03-52 Terminal 1, Changi Airport
Changi Directions changi.t1@olearys.sg View page

O'Learys Drammen

Amtmand Blomsgata 2
3015 Drammen Directions drammen@olearys.no +47 405 80 048 View page

O'Learys Entré Malmö Bowling

Fredsgatan 3
212 12 Malmö Directions entremalmo@olearys.se View page

O'Learys Eskilstuna

Nybrogatan 5
630 14 Eskilstuna Directions eskilstuna@olearys.se View page

O'Learys Falköping

S:t Olofsgatan 26
521 43 Falköping Directions falkoping@olearys.se View page

O'Learys Farsta

Farstaplan 2
123 47 Farsta Stockholm Directions farsta@olearys.se View page

O'Learys Finspång Bowling

Grosvadsvägen 5
612 41 Finspång Directions finspangbowling@olearys.se View page

O'Learys Gamla Stan

Järntorgsgatan 3-5
103 11 Stockholm Directions gamlastan@olearys.se View page

O'Learys Gent Event Center

Dok Noord 7/301
BE-9000 Gent Directions View page

O'Learys Gränbystaden

Marknadsgatan 1
754 60 Uppsala Directions View page

O'Learys Gustavsberg

Gustavsbergs Centrum
134 30 Gustavsberg Stockholm Directions gustavsberg@olearys.se View page

O'Learys Gävle

Drottninggatan 6  
803 20 Gävle Directions gavle@olearys.se View page

O'Learys Göteborg Avenyn

Kungsportsavenyn 9
411 36 Göteborg Directions avenyn@olearys.se View page

O'Learys Göteborg Central

Drottningtorget 1
411 03 Göteborg Directions goteborg.central@olearys.se View page

O'Learys Göteborg Järntorget

Norra Allégatan 2-5
413 01 Göteborg Directions View page

O'Learys Göteborg Södra Bowling

Mölndalsvägen 95
412 63 Göteborg Directions View page

O'Learys Haikou

2/F, Departure Halls Passenger Terminal Building, Haikou Meilan International Airport
571126 Haikou Directions haikou.airport@olearys.com.cn View page

O'Learys Halmstad

Storgatan 18
302 43 Halmstad Directions halmstad@olearys.se View page

O'Learys Hamar

Strandgaten 21
2317 Hamar Directions hamar@olearys.no View page

O'Learys Haninge

Anunds gränd 2
136 42 Haninge Stockholm Directions haninge@olearys.se View page

O'Learys Hanoi

38 Ba Trieu, Hang Bai Ward
Hoan Kiem District Hanoi City Directions View page

O'Learys Helsingborg

Rådhustorget 10
252 21 Helsingborg Directions View page

O'Learys Helsinki Airport

Helsinki-Vantaa Airport, Lentäjäntie 3
FI-01530 Vantaa Helsinki Directions helsinkiairport@olearys.fi View page

O'Learys Helsinki Forum

Mannerheimvägen 20
0100 Helsinki Helsinki Directions forum.helsinki@olearys.fi View page

O'Learys Hemsedal

Hemsedal Skisenter
3560 Hemsedal Directions View page

O'Learys Heron City

Dialoggatan 2
141 75 Kungens Kurva Stockholm Directions View page

O'Learys Hilton Creek

Baniyas Rood
Dubai Directions View page

O'Learys Hong Kong Airport

Unit 6W524, L6 West Hall Departures Floor Passenger Terminal Building, HK Intl Airport Lantau Island, HK
Hong Kong Directions View page

O'Learys Huddinge

Sjödalstorget 11
141 47 Huddinge Stockholm Directions View page

O'Learys Hudiksavall

Storgatan 36
824 30 Hudiksvall Directions View page

O'Learys Iso Omena

Suomenlahdentie 1
00230 Espoo Espoo Directions View page

O'Learys Jönköping

V:a Storgatan 16
553 15 Jönköping Directions jonkoping@olearys.se 036-12 00 60 View page

O'Learys Kalmar

Larmtorget 4
392 32 Kalmar Directions kalmar@olearys.se 0480-49 37 76 View page

O'Learys Karlskoga Bowling

Värmlandsvägen 8
691 32 Karlskoga Directions View page

O'Learys Karlstad

Drottningatan 14
652 25 Karlstad Directions karlstad@olearys.se View page

O'Learys Kastrup T2 Airside

Kastrup T2 Airside
2770 Kastrup Airport Directions kastrupt2airside@olearys.dk View page

O'Learys Kastrup T2 Landside

Kastrup T2 Landside
2770 Kastrup Airport Directions kastrupt2landside@olearys.dk View page

O'Learys Katinkulta

Katinkullantie 15
886 10 Vuokatti Directions Vuokatti +358 438248514 View page

O'Learys Katrineholm

Storgatan 20
641 45 Katrineholm Directions katrineholm@olearys.se View page

O'Learys Kista Event Center

Kista Galleria
164 53 Kista Directions kista@olearys.se 08-751 09 50 View page

O'Learys Kolbotn

Strandliveien 4
1410 Kolbotn Directions View page

O'Learys Kristianstad

Nya Boulevarden 8
291 31 Kristianstad Directions kristianstad@olearys.se 044-21 60 66 View page

O'Learys Kristiine Event Center

Endla 45
10615 Tallinn Directions View page

O'Learys Kuusamo

Kylpyläntie 5
936 00 Kuusamo Directions kuusamo@olearys.fi +358 306864439 View page

O'Learys Köping Bowling

Sveavägen 16
731 32 Köping Directions koping@olearys.se View page

O'Learys Landvetter

Landvetter flygplats
438 80 Landvetter Göteborg Directions landvetter@olearys.se View page

O'Learys Las Palmas

Las Palmas Airport
Las Palmas Directions laspalmas@olearys.es View page

O'Learys Liljeholmstorget

Liljeholmstorget 7
117 23 Stockholm Directions liljeholmstorget@olearys.se 08 644 69 01 View page

O'Learys Lindvallen

Experium, Lindvallen
780 67 Sälen Directions lindvallen@olearys.se View page

O`Learys Linköping

582 19
582 19 Linköping Directions jobb@jjlinvest.se View page

O'Learys Luleå Airport

Flygstationsvägen 4
972 54 Luleå Directions lulea.airport@olearys.se View page

O'Learys Luleå Bowling

Västra Varvsgatan 25
972 36 Luleå Directions lulea@olearys.se View page

O'Learys Lund

Klostergatan 14
222 22 Lund Directions lund@olearys.se View page

O'Learys Mall Of Scandinavia

Råsta Strandväg 19
169 79 Solna Directions mos@olearys.se View page

O'Learys Malmö Airport

Terminalvägen
230 32 Malmö Sturup Directions malmo.airport@olearys.se View page

O'Learys Malmö Central

Malmö Central
211 20 Malmö Directions malmo@olearys.se View page

O'Learys Mayfair

Colbjørnsensgade 6
1650 København Directions View page

O'Learys Mora

Vasagatan 38
792 31 Mora Directions mora@olearys.se View page

O'Learys Motala

Platens gata 15
59135 Motala Directions motala@olearys.se 0141-21 04 00 View page

O'Learys Märsta Sigtuna

Nymärstagatan 2
195 34 Märsta Directions marsta@olearys.se View page

O'Learys Møllergatan

Møllergata 10
0779 Oslo Directions mollergata@olearys.no +47 21607640 View page

O'Learys Nacka Forum

Forumvägen 39
131 53 Nacka Directions View page

O'Learys Norrköping

Drottninggatan 60
602 32 Norrköping Directions norrkoping@olearys.se View page

O'Learys Norrtull Event Center

Sveavägen 143
113 46 Stockholm Directions norrtull@olearys.se View page

O'Learys Nyköping

Östra Storgatan 2
611 34 Nyköping Directions nykoping@olearys.se 0155-29 44 44 View page

O'Learys Oslo Airport Domestic

O'Learys innland, Oslo Lufthavn Gardermoen
2060 Oslo Directions osldomestic@olearys.no +4764811622 View page

O'Learys Oslo Airport International

O'Learys utland, Oslo Lufthavn Gardermoen
0260 Oslo Directions oslinternational@olearys.no View page

O'Learys Piteå

Uddmansgatan 4
941 32 Piteå Directions pitea@olearys.se View page

O'Learys Riga Akropole

Maskavas iela 256
1063 Rīga Directions rigaakropole@olearys.ee View page

O'Learys Saimaa

Rauhanrinne 1
553 20 Rauha Directions saimaa@olearys.fi +358 306861021 View page

O'Learys Sarpsborg

Roald Amundsensgate 36
1723 Sarpsborg Directions View page

O'Learys Sartor Event Center

Sartor Storsenter Sartorvegen 12
5353 Straume Directions View page

O'Learys Sello

Leppävaarankatu 3-9
02600 Espoo Directions sello.olearys@restel.fi View page

O'Learys Skellefteå

Kanalgatan 31
931 32 Skellefteå Directions skelleftea@olearys.se 0910-73 93 08 View page

O'Learys Skien Bowling

3724
3724 Skien Directions View page

O'Learys Skövde

Egnells väg 1
541 40 Skövde Directions skovde@olearys.se 0500 – 481600 View page

O'Learys Sollentuna

Sollentunavägen 163-165
191 23 Stockholm Directions sollentuna@olearys.se 08-35 40 11 View page

O'Learys Stockholm Central

Vasagatan/Centralstationen
101 35 Stockholm Directions stockholm.central@olearys.se 0736-88 16 86 View page

O'Learys Sundbyberg

Järnvägsgatan 32
172 35 Sundbyberg Directions sundbyberg@olearys.se 08-44 50 919 View page

O'Learys Sundsvall

Storgatan 40
852 30 Sundsvall Directions sundsvall@olearys.se View page

O'Learys Söderhamn

Oxtorgsgatan 17
826 32 Söderhamn Directions soderhamn@olearys.se 0270-735 70 View page

O'Learys Södertälje

Slussgatan 7
151 71 Södertälje Directions sodertalje@olearys.se View page

O'Learys Tandådalen

Tandådalens Fjällhotell O'Learys Tandådalen
780 67 Sälen Directions tandadalen@olearys.se View page

O'Learys Tenerife South

Apartado de correos 7 Aeropuerto Reina Sofía
38610 Granadilla de Abona Directions tenerife.south@olearys.es View page

O'Learys Tolv Stockholm Event Center

Arenaslingan 6
121 77 Johanneshov Stockholm Directions View page

O'Learys Tripla

Firdonkatu 2
00240 Helsinki Directions tripla@olearys.fi View page

O'Learys Trollhättan

Kungsgatan 36
461 30 Trollhättan Directions trollhattan@olearys.se 0520-44 80 90 View page

O'Learys Tromsø Airport

Tromsø Lufthavn Langnes
9016 Tromsø Directions tromso.airport@olearys.no View page

O'Learys Tromsø Sentrum

Storgata 51
9008 Tromsø Directions tromso.sentrum@olearys.no View page

O'Learys Trondheim

Olav Tryggvassons gate 40
7011 Trondheim Directions trondheim@olearys.no +47 93494139 View page

O'Learys Trondheim Lufthavn

Trondheim Lufthavn, Værnes
7500 STJØRDAL Directions trondheim.airport@olearys.no View page

O'Learys Trondheim Nordre

Nordre gate 1
7011 Trondheim Directions trondheim.nordre@olearys.no View page

O'Learys Tyresö

Bollmora Torg 1
135 40 Tyresö Directions tyreso@olearys.se View page

O'Learys Tönsberg

Torvet 1
3126 Tønsberg Directions View page

O'Learys Uddevalla Event Center

Kungsgatan 6
Uddevalla Directions View page

O'Learys Umeå Event Center

Vasagatan 9 B
903 29 Umeå Directions umea@olearys.se View page

O'Learys Uppsala

Dragarbrunnsgatan 36
753 20 Uppsala Directions uppsala@olearys.se 018-12 22 03 View page

O'Learys Vilnius Akropolis

Ozo g. 25
08217 Vilnius Directions View page

O'Learys Visby

Strandgatan 13
621 56 Visby Directions visby@olearys.se 0498-21 93 00 View page

O'Learys Vällingby

Vällingby Torg 24
162 65 Vällingby Directions vallingby@olearys.se View page

O'Learys Västerås

Torggatan 1
722 15 Västerås Directions vasteras@olearys.se View page

O'Learys Växjö Bowling

Storgatan 10
352 31 Växjö Directions View page

O'Learys Ystad

Fridhemsgatan 27
271 45 Ystad Directions ystad@olearys.se View page

O'Learys Ålesund

Flygplassveien 27
6040 Vigra Directions alesundairport@olearys.no View page

O'Learys Åre

Holiday Club Åre, Åre Strand
830 14 Åre Directions are@olearys.se 0647-12024 View page

O'Learys Örebro

Drottninggatan 12
702 10 Örebro Directions orebro@olearys.se View page

O'Learys Örnsköldsvik

Stora Torget 1
891 33 Örnsköldsvik Directions ornskoldsvik@olearys.se 0660-121 14 View page

O'Learys Östermalm

Storgatan 27
114 55 Stockholm Directions ostermalm@olearys.se 08-660 66 25 View page

O'Learys Östersund

Kyrkgatan 70
831 31 Östersund Directions ostersund@olearys.se View page

ADVANTAGES TO WORK WITHIN OUR FAMILY

To be a part of a strong community is one of the benefits to join us. Here are some other:

  • Challenge yourself

    Get motivated with competitions and challenges

  • Develop

    Develop through our introduction and training program and of coruse our leadership programs.

  • Career opportunities

    Go further in your career by becoming a manager, trainer, work at different O’Learys restaurants around the world or become a franchisee

  • Staff benefit program

    Get discounts and offers on a variety of products and services, for example taxi, hotel, magazines and exercise and naturally at O’Learys group of restaurants

CORE VALUES

We believe in developing people with values consistent with our own:

- Fair - We embrace diversity. We work as a team, are fair at all times and keep our doors open to all.

- Passionate - We do things wholeheartedly and embrace our passion for food, service and people.

- Proud - We are each of us proud to be a part of the family, our restaurant and our craft.

Teamtailor

Applicant tracking system by Teamtailor